Skip to content

160 Hancock Ave.Jersey City, NJ 07307

Last Sale Date
Jan 30, 2025

Property Information

Block2205
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class---
DescriptionCHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$539,200
20%
Improvement Value:$2,192,000
80%
Total Assessment$2,731,200

Sale
$0