Skip to content

368 Stegman Pkwy.Jersey City, NJ 07305

Built 1927

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 30, 2007

Property Information

Block23801
Lot58
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page238

Building Details

Building Class---
Description2.5S-FD-2UHCBG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,351
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,800
23%
Improvement Value:$321,400
77%
Total Assessment$418,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,338-0.6%
2024$9,397+40.1%
2023$6,708-0.4%
2022$6,733+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1927