Property Sale
Sale
$155,000
From:
To:
DeedBook 9176, Page 286Recorded1/31/2017
From:
To:
Year Built: 1900
Jersey City, NJ 07305
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,006 | -0.6% |
| 2024 | $5,038 | +40.1% |
| 2023 | $3,596 | -0.4% |
| 2022 | $3,610 | +4.5% |
From:
To:
Year Built: 1900
226 Bayview Ave.
Residential
79 Boyd Ave.
Residential
227 Bayview Ave.
Residential
350 West Side Ave.
Residential
100 Bergen Ave.
Residential