Skip to content

480 Garfield Ave.Jersey City, NJ 07305

Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block26001
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page260

Building Details

Building Class---
DescriptionPARK
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage8.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,642,000
94%
Improvement Value:$355,400
6%
Total Assessment$5,997,400

Sale
$0