Skip to content

66 Warner Ave.Jersey City, NJ 07305

Built 1932

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 17, 1997

Property Information

Block26503
Lot55
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page265

Building Details

Building Class---
Description2S-F-D-2U-B-G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,000
27%
Improvement Value:$243,300
73%
Total Assessment$333,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,443-0.6%
2024$7,489+40.1%
2023$5,346-0.4%
2022$5,366+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1932