Property Sale
Sale
$492,000
From:
To:
Sq Ft1,152DeedBook 9678, Page 106NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded6/27/2022
From:
To:
From:
To:
Year Built: 1925
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,047 | -0.6% |
| 2024 | $5,078 | +40.1% |
| 2023 | $3,625 | -0.4% |
| 2022 | $3,639 | +4.5% |
From:
To:
From:
To:
Year Built: 1925
161 Winfield Ave.
Residential
257 Danforth Ave.
Residential
256 Neptune Ave.
Residential
2 Freedom Pl.
Residential
105 Mc Adoo Ave.
Residential