Skip to content

94 Zabriskie St.(Block 2701 Lot 46)Jersey City, NJ 07307

Built 2019
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 25, 2019

Property Information

Block2701
Lot46
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMMON AREA
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$7,116-8.8%
2019$7,800+1.3%
2018$7,701+3.6%
2017$7,434-14.3%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2019

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 9241, Page 27