Skip to content

223-227 Ocean Ave.(Unit T01)Jersey City, NJ 07305

Commercial

Last Sale Price
$750,000
Last Sale Date
Dec 20, 2012

Property Information

Block28204
Lot24
QualifierT01
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page282

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$585,800
100%
Total Assessment$585,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,081-0.6%
2024$13,163+40.1%
2023$9,396-0.4%
2022$9,431+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$750,000
DeedBook 8887, Page 347