Skip to content

14 Greenville Ave.Jersey City, NJ 07305

Built 0020

Last Sale Date
Jan 29, 2024

Property Information

Block28602
Lot19
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page286

Building Details

Building Class---
DescriptionB-CHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,265,400
40%
Improvement Value:$3,417,500
60%
Total Assessment$5,682,900

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 0020