Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
110 Cambridge AvJersey City, NJ 07307
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 14, 2010
Property Information
Block2902
Lot37
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page29
Building Details
Building Class---
Description1S-CB-CHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$475,000
35%
Improvement Value:$880,000
65%
Total Assessment$1,355,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.