Skip to content

110 Hancock Ave.Jersey City, NJ 07307

Church/Charitable

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Jul 11, 1999

Property Information

Block2903
Lot50
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
DescriptionCHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$400,000
40%
Improvement Value:$600,000
60%
Total Assessment$1,000,000

Sale
$150,000
DeedBook 5491, Page 154