Skip to content

Hoboken Ave.(Block 6005 Lot 3)Jersey City, NJ 07310

Public Property

Last Sale Price
$11,000,000
Last Sale Date
Oct 24, 1995

Property Information

Block6005
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page60

Assessment

Land Value:$1,402,500
99%
Improvement Value:$8,600
1%
Total Assessment$1,411,100

Sale
$11,000,000
DeedBook 4950, Page 275