Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
537 Pavonia AvenueJersey City, NJ 07306
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 2009
Property Information
Block9606
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page96
Building Details
Building Class---
Description4S-BT-B-NURS.HM
Assessment
Land Value:$1,154,600
9%
Improvement Value:$11,663,600
91%
Total Assessment$12,818,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.