Skip to content

326 Stewart AveKearny, NJ 07032

Built 1967

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Dec 9, 2010

Property Information

Block170
Lot41
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page39

Building Details

Building Class45
Description2SF1BG
Dwellings2
ZoningR2
Sq Footage2,136
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,300
26%
Improvement Value:$82,900
74%
Total Assessment$112,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,011+1.3%
2024$11,856+0.8%
2023$11,764-0.0%
2022$11,770-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000

From:

To:

Sq Ft2,136DeedBook 8769, Page 677Recorded12/28/2010

Property Sale

Sale
$496,000

From:

To:

Sq Ft2,136DeedBook 7824, Page 143NU CodeEstate / executor (10)Recorded2/23/2006

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 4640, Page 323

Property Built

Built

Year Built: 1967