Skip to content

650 Kearny Ave(Block 173 Lot 1)Kearny, NJ 07032

Last Sale Date
Dec 21, 2020

Property Information

Block173
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM30

Assessment

Land Value:$24,400
30%
Improvement Value:$56,900
70%
Total Assessment$81,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,703+1.3%
2024$8,591+0.8%
2023$8,524+0.0%
2022$8,524
Property History

Property Sale

Sale
$0