Skip to content

77 Kearny AveKearny, NJ 07032

Commercial

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Apr 18, 1994

Property Information

Block18
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM2

Building Details

Building Class---
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,500
36%
Improvement Value:$42,400
64%
Total Assessment$65,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,055+1.3%
2024$6,964+0.8%
2023$6,910-0.0%
2022$6,913-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 4719, Page 331