Skip to content

66 Patterson StKearny, NJ 07032

Built 1935

Last Sale Date
Mar 1, 2001

Property Information

Block26
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page26

Building Details

Building Class45
Description2SB 3CG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,700
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,600
38%
Improvement Value:$68,400
62%
Total Assessment$110,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,776+1.3%
2024$11,624+0.8%
2023$11,534-0.0%
2022$11,539-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5769, Page 56

Property Built

Built

Year Built: 1935