Skip to content

150 Dukes StKearny, NJ 07032

Built 1905

Last Sale Date
Aug 9, 2010

Property Information

Block271
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page48

Building Details

Building Class45
Description2SFR
Dwellings2
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,300
27%
Improvement Value:$56,100
73%
Total Assessment$76,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,179+1.3%
2024$8,073+0.8%
2023$8,011-0.0%
2022$8,014-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1905