Skip to content

77 S Hackensack Ave(Unit C100)Kearny, NJ 07032

Last Sale Date
Dec 7, 2017

Property Information

Block294
Lot20
QualifierC100

Sq Footage---
Acreage19.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,295,200
64%
Improvement Value:$729,200
36%
Total Assessment$2,024,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$216,712+1.3%
2024$213,918+0.8%
2023$212,258-0.0%
2022$212,360-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 9264, Page 832