Skip to content

77 S Hackensack Ave(Unit C54)Kearny, NJ 07032

Last Sale Date
Dec 7, 2017

Property Information

Block294
Lot20
QualifierC54

Sq Footage---
Acreage17.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,122,600
64%
Improvement Value:$632,000
36%
Total Assessment$1,754,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$187,830+1.3%
2024$185,409+0.8%
2023$183,970-0.0%
2022$184,058-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 9264, Page 832