Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Fish House Rd(Block 298 Lot 20)Kearny Town, NJ
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 18, 2022
Property Information
Block298
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM8
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.43
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$30,100
9%
Improvement Value:$317,200
91%
Total Assessment$347,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $37,178 | +1.3% |
| 2024 | $36,699 | +0.8% |
| 2023 | $36,414 | -0.0% |
| 2022 | $36,432 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.