Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Meadows(Block 298 Lot 22)Kearny, NJ 07032
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 18, 2022
Property Information
Block298
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM8
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,250
Acreage3.05
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$16,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,809 | +1.3% |
| 2024 | $1,786 | +0.8% |
| 2023 | $1,772 | -0.0% |
| 2022 | $1,773 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.