Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Fish House Rd(Block 298 Lot 24)Kearny Town, NJ
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2011
Property Information
Block298
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM8
Building Details
Building Class---
DescriptionVACANT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.41
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$32,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$32,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,458 | +1.3% |
| 2024 | $3,413 | +0.8% |
| 2023 | $3,387 | -0.0% |
| 2022 | $3,388 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.