Skip to content

43 Windsor StKearny, NJ 07032

Built 1925

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Jun 16, 1997

Property Information

Block30
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page26

Building Details

Building Class45
Description2SF 1CG
Dwellings2
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,000
23%
Improvement Value:$70,300
77%
Total Assessment$91,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,774+1.3%
2024$9,648+0.8%
2023$9,573-0.0%
2022$9,577-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 5157, Page 285

Property Built

Built

Year Built: 1925