Skip to content

199 Windsor StKearny, NJ 07032

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 1, 2022

Property Information

Block59
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM11

Building Details

Building Class45
Description3SF
Dwellings3
ZoningR2
Sq Footage3,717
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,500
10%
Improvement Value:$154,300
90%
Total Assessment$171,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,391+1.3%
2024$18,154+0.8%
2023$18,013-0.0%
2022$18,022-0.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007