Skip to content

9 Fuller Pl

Kearny, NJ 07032

Built 1925

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Sep 8, 1992

Property Information

Block67
Lot47
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM13

Building Details

Building Class45
Description2SF 1CG
Dwellings2
ZoningR1
Sq Footage1,456
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
63%
Improvement Value:$26,700
37%
Total Assessment$71,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,425+1.3%
2024$7,327+0.8%
2023$7,268-0.0%
2022$7,271-0.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$115,000
DeedBook 4528, Page 112

Property Built

Built

Year Built: 1925