Skip to content

3 Pleasant PlKearny, NJ 07032

Built 1920

Last Sale Date
Sep 4, 2018

Property Information

Block98
Lot55
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page10

Building Details

Building Class45
Description2SFR
Dwellings3
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,900
22%
Improvement Value:$80,000
78%
Total Assessment$102,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,015+1.3%
2024$10,873+0.8%
2023$10,789-0.0%
2022$10,794-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920