Skip to content

4521 Kennedy BlvdNorth Bergen, NJ 07047

Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 1, 2023

Property Information

Block148
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningC1
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$255,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$255,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,464+7.3%
2024$4,160+18.4%
2023$3,512+2.1%
2022$3,439+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$10
DeedBook 9785, Page 849