Skip to content

917 Paterson Plk RdNorth Bergen, NJ 07047

Built 1910
Other Exempt
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 24, 2025

Property Information

Block17
Lot28
QualifierX
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
DescriptionFIREHOUSE
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage4,000
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$217,500
31%
Improvement Value:$487,200
69%
Total Assessment$704,700

Built

Year Built: 1910