Skip to content

6102 Meadowview AveNorth Bergen, NJ 07047

Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 19, 2010

Property Information

Block205
Lot600
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$135,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,358+7.3%
2024$2,198-2.0%
2023$2,242+2.1%
2022$2,195+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 7157, Page 47