Skip to content

6121 Grand Ave(Block 205 Lot 68)North Bergen, NJ 07047

Built 2001

Last Sale Date
Feb 14, 2000

Property Information

Block205
Lot68
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class---
Description15ST/105 UNITS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,500,000
5%
Improvement Value:$50,000,000
95%
Total Assessment$52,500,000

Built

Year Built: 2001

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5585, Page 21