Skip to content

7043 Kennedy BlvdNorth Bergen, NJ 07047

Vacant Land

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Sep 19, 2024

Property Information

Block243
Lot40
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningC1
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$285,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$285,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,982+7.3%
2024$4,643-3.6%
2023$4,817+2.1%
2022$4,717+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$300,000

From:

To:

DeedBook 9853, Page 279Recorded10/8/2024