Skip to content

7621 BroadwayNorth Bergen, NJ 07047

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2022

Property Information

Block297
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page81

Building Details

Building Class---
DescriptionCHURCH
Dwellings---
ZoningC1
Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,091,900
19%
Improvement Value:$4,544,200
81%
Total Assessment$5,636,100

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920