Skip to content

123 76th StNorth Bergen, NJ 07047

Built 1911

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 25, 2017

Property Information

Block303
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class47
Description2S-AL-L
Dwellings2
ZoningR1
Sq Footage2,748
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$415,000
57%
Improvement Value:$312,100
43%
Total Assessment$727,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,702+7.3%
2024$11,837+17.4%
2023$10,085+2.1%
2022$9,876+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1911