Skip to content

7855 Blvd East(Unit C0410)North Bergen, NJ 07047

Built 1975

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jan 9, 2024

Property Information

Block315
Lot6
QualifierC0410
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class39
Description2BR/2BA-VIEW
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage1,640
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,100
36%
Improvement Value:$394,000
64%
Total Assessment$612,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,693+9.6%
2024$9,753-18.6%
2023$11,975+2.1%
2022$11,728+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975