Skip to content

8718 Tonnelle AveNorth Bergen, NJ 07047

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Oct 25, 2016

Property Information

Block339
Lot95
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class---
Description2 C GAR
Dwellings1
ZoningC2
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,800
97%
Improvement Value:$8,300
3%
Total Assessment$254,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,439+7.3%
2024$4,137+72.8%
2023$2,394+2.1%
2022$2,344+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$45,000

From:

To:

DeedBook 9153, Page 940