Skip to content

8841 Kennedy Blvd(Unit C0206)North Bergen, NJ 07047

Built 1981

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 27, 2024

Property Information

Block397
Lot33.01
QualifierC0206
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page74

Building Details

Building Class37
Description1BR/1BA
Dwellings---
ZoningC1
Sq Footage1,000
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,500
31%
Improvement Value:$185,700
69%
Total Assessment$269,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,703+7.3%
2024$4,383-0.0%
2023$4,384+2.1%
2022$4,293+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1981