Skip to content

2025 Grand Ave(Unit C0204)North Bergen, NJ 07047

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 19, 2003

Property Information

Block40
Lot14
QualifierC0204
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page0016

Building Details

Building Class39
Description2BR/2BA
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,350
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,000
30%
Improvement Value:$256,800
70%
Total Assessment$364,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,373+7.3%
2024$5,939+76.8%
2023$3,360+2.1%
2022$3,290+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988