Skip to content

2025 Grand Ave(Unit C0307)North Bergen, NJ 07047

Built 1988

Owner
---
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 29, 2025

Property Information

Block40
Lot14
QualifierC0307
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page0016

Building Details

Building Class39
Description2BR/2BA
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,325
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$105,600
29%
Improvement Value:$252,800
71%
Total Assessment$358,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,261+7.3%
2024$5,835+76.8%
2023$3,301+2.1%
2022$3,233+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988