Skip to content

9249 Kennedy Blvd(Unit C0103)North Bergen, NJ 07047

Built 1986

Last Sale Date
Feb 22, 1990

Property Information

Block416.01
Lot13.02
QualifierC0103
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page82

Building Details

Building Class37
Description2BR/2BA
Dwellings---
ZoningC1
Sq Footage1,078
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,300
32%
Improvement Value:$198,500
68%
Total Assessment$293,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,133+7.3%
2024$4,783-23.4%
2023$6,245+2.1%
2022$6,116+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4260, Page 169

Property Built

Built

Year Built: 1986