Skip to content

9249 Kennedy Blvd(Unit C0303)North Bergen, NJ 07047

Built 1986

Last Sale Price
$103,000
Last Sale Date
Aug 20, 1992

Property Information

Block416.01
Lot13.02
QualifierC0303
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page82

Building Details

Building Class37
Description2BR/2BA
Dwellings---
ZoningC1
Sq Footage1,078
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,300
32%
Improvement Value:$200,600
68%
Total Assessment$295,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,169+7.3%
2024$4,817-22.9%
2023$6,245+2.1%
2022$6,116+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$103,000
DeedBook 4538, Page 296

Property Built

Built

Year Built: 1986