Skip to content

7600 River RdNorth Bergen, NJ 07047

Built 1980

Last Sale Date
Mar 11, 2022

Property Information

Block438
Lot3
QualifierX
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page84

Building Details

Building Class---
DescriptionHOSPITAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage8.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,880,000
7%
Improvement Value:$103,014,600
93%
Total Assessment$110,894,600

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980