Skip to content

Undedicated St

North Bergen, NJ 07047

Last Sale Date
Jan 26, 1996

Property Information

Block438
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page91

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningP1
Sq Footage---
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$500,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$500,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,735+7.3%
2024$8,140+241.7%
2023$2,382+2.1%
2022$2,333+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4974, Page 271