Skip to content

4805 Tonnelle AveNorth Bergen, NJ 07047

Last Sale Date
Sep 22, 1994

Property Information

Block96
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningC2
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$157,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,753+7.3%
2024$2,566+52.2%
2023$1,686+2.1%
2022$1,651+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4779, Page 21