Skip to content

763 Sixth StreetSecaucus, NJ 07094

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 2, 2019

Property Information

Block119
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2S-F-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,778
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,900
41%
Improvement Value:$77,400
59%
Total Assessment$132,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,414+3.1%
2024$5,251+5.3%
2023$4,988+0.9%
2022$4,943+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964