Skip to content

264 Born StreetSecaucus, NJ 07094

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 22, 2014

Property Information

Block168
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-B-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,013
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,300
47%
Improvement Value:$82,900
53%
Total Assessment$155,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,351+3.1%
2024$6,160+5.3%
2023$5,851+0.9%
2022$5,798+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967