Skip to content

40 Gail PlaceSecaucus Town, NJ

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 2, 2007

Property Information

Block180
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$92,900
46%
Improvement Value:$109,300
54%
Total Assessment$202,200

Sale
$1
DeedBook 8131, Page 174

Property Built

Built

Year Built: 1965