Skip to content

208 Huber StreetSecaucus, NJ 07094

Built 1965

Last Sale Date
Dec 19, 2024

Property Information

Block196
Lot66
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2S-F-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,172
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,900
38%
Improvement Value:$89,500
62%
Total Assessment$144,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,909+3.1%
2024$5,731+5.3%
2023$5,444+0.9%
2022$5,395+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965