Skip to content

1070 Stonewall LaneSecaucus, NJ 07094

Built 1959

Last Sale Price
$99
Last Sale Date
Dec 1, 1993

Property Information

Block210
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2S-F-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,836
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,400
49%
Improvement Value:$93,700
51%
Total Assessment$185,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,574+3.1%
2024$7,347+5.3%
2023$6,978+0.9%
2022$6,915+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959