Skip to content

1061 Koelle BoulevardSecaucus, NJ 07094

Built 1974

Last Sale Date
Dec 21, 2024

Property Information

Block215
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class46
Description1S-F-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,570
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,800
44%
Improvement Value:$132,700
56%
Total Assessment$236,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,428+3.2%
2024$9,137+5.4%
2023$8,666+0.9%
2022$8,586+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974